Батькам доведеться платити більше за харчування малечі у сумських дитсадках

На 15 грн може подорожчати вартість харчування дітей у сумських садочках. Усе – через нові норми і вимоги до того, чим годують там дітей. Попередньо зростає частка батьківської плати. Те, що фінансує бюджет, а це 10 грн – залишається незмінним.

У Сумах, за словами головної спеціалістки міського управління освіти і науки Віти Корж, садочки відвідують майже 9 тисяч дітей. Серед їхніх батьків (за винятком випускних груп) провели опитування про вартість харчування.

«78% батьків згодні з тим, що треба підвищувати вартість харчування і вони будуть сплачувати, і тільки 22%: це 1% — це ті, які утрималися та 21% батьків — ті, які не захотіли. Тобто, вважають, що немає потреби збільшувати вартість харчування. Згідно з попереднім обрахуванням цін, на сьогодні середній показник вартості харчування вдень, на одну дитину дошкільного віку, становитиме 40 гривень, раннього віку – 33 гривні», — говорить Суспільному чиновниця.

Із цих 40 грн чверть забезпечуватиме бюджет, решта — з кишені батьків.

Зараз дітей годують на 22 та 25 грн на день, залежно від віку. За нової вартості харчування місячна батьківська плата може бути близько 600 грн. За словами Віти Корж, коли це буде, вони не знають. Можливими датами старту є дві: 1 вересня 2021 та 1 січня 2022 року.

Зміниться як меню, так і вартість харчування дошкільнят.

«Якщо проаналізувати набір продуктів посезонно, той що буде і входитиме у цей раціон, то, звичайно, невиконання норм буде дуже велике. Порції та вихід страв будуть набагато меншими. І для того, щоб було меню різноманітне, то вартості цієї не вистачатиме. Якщо ми зараз моніторимо, то за нинішнім меню харчування йде до 70% виконання норм, які повинна дитина вживати. Але якщо урізноманітнити його свіжими овочами та фруктами, то вартість зросте в рази», — каже Віта Корж.