Бранець Кремля родом з Сум досі за ґратами, його здоров’я погіршується

У вересні цього року Володимиру Дудці виповнилось 57 років, п’ять із них – він бранець Кремля. У листопаді 2016 року його затримали за підозрою у підготовці терористичного акту.

“Цей день я пам’ятаю, ніби він був вчора. Перший “суд” та двотижневі пошуки тата. Тортури, перша зустріч з відеозв’язку на черговому “суді”, сльози. Перша зустріч на побаченні в СІЗО, пошуки допомоги”, – пише на своїй сторінці у фейсбук син Володимира Ілля Дудка.

У 2019 Володимира Дудку звинуватили у плануванні диверсійних акцій на об’єктах військової інфраструктури й життєзабезпечення в Севастополі та засудили до 14 років тюрми.

“Залишилось ще 9 років. Коли тата забрали йому було 52 роки, а мені 28. Коли він вийде, йому буде 66, а мені 42. Це страшно”, – пише Ілля Дудка.

Зі слів сина політв’язня, було багато обіцянок визволення та обміну, але нічого не вийшло. Ілля додає, що не бачив батька вже два роки, а з його здоров’ям все гірше.

Напередодні 30-ї річниці Незалежності України Володимира Дудку нагородили орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Клопотало про таке Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Через неможливість вручити нагороду рідним Володимира Дудки, її отримала Марина Колдіна – колишня однокласниця Володимира Дудки, яка також товаришувала з Олексієм Бессарабовим та Дмитром Штибліковим. Усіх трьох чоловіків разом із Володимиром Дудкою ув’язнили у 2016 за таким самим звинуваченням.

Марина Колдіна розповіла Суспільному, що їй вручили орден в Офісі кримської платформи на початку листопада.

Зараз Марина Колдіна допомагає організовувати акції на підтримку політв’язнів Кремля. У вересні одна з акцій відбулась на день народження Володимира Дудки.

Нагорода – “Орден за заслуги ІІІ Ступеня”

Як підтримати політв’язнів

Як розповіла Марина Колдіна, усі, хто бажають підтримати політв’язнів Володимира Дудку, Олексія Бессарабова та Дмитра Штиблікова, можуть написати їм листа. Для кожного – за окремою адресою. З урахуванням того, що всі відбувають покарання на території РФ, на конвертах слід писати російською мовою.

  • 355044 г. Ставрополь-44, ФКУ ИК-11 УФСИН России по Ставропольскому краю, Дудка Владимир Михайлович 1964 г.р.
  • с. Кочубеевское, Ставропольский край, ФКУ ИК-1 УФСИН России по Ставропольскому краю, Бессарабов Алексей Евгеньевич 1976 г. р.
  • 111020, Москва, Лефортовский Вал, дом 5, п/я 201. СИЗО-2 «Лефортово» ФСИН России, Штыбликов Дмитрий Анатольевич 1970 г.р.

Щоб отримати відповідь, варто докласти у лист конверт зі зворотною адресою.

Суспільне