Через ранню весну в області вже стартувала лісокультурна кампанія

Рання весна дала можливість і Сумським лісівникам розпочати лісокультурну кампанію. Наразі в роботу по посадці лісу активно включилися Конотопський та Лебединський лісгоспи.

«Поки що на чорноземах і в північних районах області до посадки лісу ще не приступали, але всі лісгоспи до посадку лісу готові», – прокоментував старт лісокультурної кампанії заступник начальника управління Олександр Товстуха.

Загалом  цієї весни лісгоспи планують провести лісовідновлення на площі 1000 га держлісфонду, з яких 100 га – відведуть під природне  поновлення. Цим підприємства покриють площу минулорічних зрубів та заліснять 6 га зі зрубів 2014 року.

Найбільшу площу лісових культур (по 100 га) планують створити у Свеському й Охтирському лісгоспах та Кролевецькому лісомисливському господарстві, по 90 га – у Глухівському та Лебединському лісгоспах, по 80 га – у Конотопському, С-Будському і Шосткинському лісгоспах.

65% всієї площі займе сосна, 32 % відведено під посадку дуба, 3% площі займе береза ті ін. породи. Для цього у власних розсадниках лісгоспи виростили близько 14 млн сіянців, що, за словами фахівців,повністю забезпечить потреби підприємств у садивному матеріалі.

На заплановану для посадки лісу площу лісгоспам знадобиться 7 млн шт. сіянців, решту – планують реалізувати.