Через Сумську службу зайнятості працевлаштовані 139 безробітних, які підпадають під соціальний супровід

Цього року за сприяння служби зайнятості Сумщини на постійну роботу працевлаштовано 139 безробітних, які підпадають під соціальний супровід.

Для досягнення максимального терміну закріплення працевлаштованої особи на робочому місці, а також для забезпечення профілактики настання страхового випадку, здійснюється соціальний патронат для цих категорій громадян.

Із загальної чисельності працевлаштованих безробітних 19 осіб дали письмову згоду для організації індивідуального супроводу на робочому місці, зокрема: внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, особи, які започаткували власну справу за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово, інваліди.

– Для оцінки ефективності працевлаштування, планування та виявлення потреби у проведенні індивідуального супроводу спеціалісти центрів зайнятості складають своєрідні карти моніторингу, – розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. Проводиться постійний аналіз ефективності працевлаштування шляхом опитування працевлаштованих осіб та роботодавців. Спеціалісти служби ретельно моніторять питання наставництва на робочому місці, з’ясовують у роботодавця наявність вільних робочих місць, причини звільнення осіб, які підпадають під соціальний патронат. Всього і не передбачиш, саме життя підказує функції, які зобов’язані виконати фахівці служби для подальшої роботи. Приміром, результатом останнього проведеного опитування працевлаштованих осіб було з’ясовано, що основною причиною звільнення є перехід на роботу з вищою заробітною платою та кращими умовами праці Це і закономірно. Тому, звісно, деякі особи з числа внутрішньо переміщених осіб змінили місце проживання. Після узагальнення інформації проблемні питання, які потребують нагального вирішення, виносимо на розгляд місцевих органів влади та соціальних партнерів.

Довідково. Протягом січня-березня 2018 року працевлаштовані за сприянням служби зайнятості 17 внутрішньо переміщених осіб. Протягом  цього періоду 3 внутрішньо переміщені особи брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 6 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості. Протягом  нинішнього року забезпечені роботою за сприянням служби зайнятості 49 військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО, 10 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, проходили професійне навчання 21 особа.