Чи отримає сумський аеропорт «друге життя»?

10

Перспективи розвитку КП «Аеропорт-Суми» в черговий раз обговорили представники обласної влади, чиновники облдержадміністрації та представники Асоціації «Аеропорти України».

На робочій нараді репрезентували Стратегію розвитку аеропорту на 2017-2022 роки. Керівник робочої групи з розробки плану Євген Трескунов на прикладах інших регіональних аеропортів України охарактеризував усі плюси та мінуси роботи аеропорту в Сумах.

«Потенціал Сумської області свідчить про те, що попит на авіаперевезення буде. В області є вci можливості для створення стабільних транспортних потоків, як по Україні, так i за iї межами», – говорить Євген Олександрович.

Перший заступник голови ОДА Олександр Марченко запевнив присутніх, що керівництво області зацікавлене у збереженні аеропорту. У свою чергу директор цього комунального об’єкту Костянтин Єфіменко каже, що місцевий аеропорт може приймати вантажні аероплани та літаки, розраховані до 50 пасажиромісць. Однією з головних проблем теперішньої збитковості Сумського аеропорту є відсутність коштів на забезпечення належної роботи льотної смуги.

«Для того, щоб аеропорт запрацював, потрібно залучати інвесторів із-за кордону», – таку думку висловив Володимир Демура. – На території аеропорту є, де «розгулятися» інвесторам. Загальна площа земельної ділянки – близько 138 га».

Попри всі складнощі із фінансуванням, аеропорт має усі шанси на перспективну роботу, – переконані учасники наради.

Присутні також обговорили доцільність реконструкції старої будівлі аеропорту та можливість співпраці із різними організаціями. Зокрема наразі управління коммайна обласної ради розробляє меморандум про співпрацю із польською льотною школою. Це може стати першим кроком до відновлення роботи аеропорту. А, за словами голови облради, депутати робитимуть усе від них залежне для його розвитку.

«Час не стоїть на місці, не даремно ми обрали європейський шлях. Ми, а особливо наступні покоління, повинні бути забезпечені потужною інфраструктурою. Наразі перед нами стоїть завдання зробити усе можливе для того, щоб відродити аеропорт», – зауважив Володимир Токар.

Присутні на засіданні домовилися про спільну плідну роботу.