Чому Сумщина не входить до переліку областей, в яких ведуться бойові дії?

Це питання часто звучить від жителів прикордонних територій, які обстрілюються російськими військовими. На пресконференції, влаштованій для сумських журналістів, голова Сумської ОВА Дмитро Живицький дав детальне роз’яснення.

“По перше, на сьогодні діючим законодавством не передбачено такого поняття «перелік областей, в яких ведуться бойові дії».
По друге, внесення до зони бойових дій усієї території області означає, що бізнес звільняється від ряду податків, а люди можуть отримати статус внутрішньо переміщених осіб і розраховувати на виплати від держави. Але результатом звільнення бізнесу від податків стане недофінансування місцевих бюджетів, невиплата заробітних плат бюджетній сфері тощо.

Разом із тим ми направили в Міністерство реінтеграції України перелік прикордонних населених пунктів, які постійно перебувають під обстрілами.
Ці території, ймовірно, будуть віднесені до тих, же ведуться бойові дії.

Організована евакуація населення з прикордонних сіл, селищ і міст наразі не проводиться.
Якщо ви потребуєте евакуації – зверніться до своїх голів громад, а ті, в свою чергу нададуть інформацію нам. За потреби і на запит така евакуація буде організована.

Щодо порад чи виїжджати чи ні з прикордоння, то тут кожен має прийняти власне рішення. Сьогодні небезпечно не лише під кордоном, а майже у всіх областях України. Адже країна-агресор наносить удари по багатьох регіонах.

На жаль, не всі розуміють, які плюси, які мінуси статусу території бойових дій. А деякі політики намагаються користуватися таким суспільним запитом і обіцяти, що вони внесуть область в зону бойових дій, не розуміючи, що це потягне за собою серйозні економічні наслідки”.