Чому сумський мер ветував розпуск виконкому?

5 липня міський голова Сум Олександр Лисенко наклав вето на рішення Сумської міськради від 30 червня про розпуск нинішнього виконкому. Нагадаємо, що саме такі зміни депутати внесли при розгляді електронної петиції Євгена Плаксієнка «Розпуск всього складу виконавчого комітету Сумської міської ради». А причиною реєстрації онлайн-петиції стало прийняття виконкомом нових (більш високих) тарифів на маршрутки в січні 2021 року без будь-якого обговорення.

Чому міський голова вирішив ветувати рішення про розпуск виконкому? Обґрунтування зауважень до вирішення від правового управління міськради зайняло майже п’ять сторінок. У тому числі юристи спираються на те, що немає постанови або рішення суду, в яких було б зазначено, що при ухваленні рішення про підвищення тарифів виконком Сумської міськради порушив вимоги Конституції або законів України, пише ВШ.

Рішення виконкому «Про встановлення граничних тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, які працюють в звичайному режимі» є регуляторними актами і розроблені відповідно до вимог відповідних законів України. Тобто, на думку правового управління, виконком нічого не порушив.

«Ні депутат, ні Сумська міськрада не мають повноважень вносити доповнення у звернення громадянина або електронну петицію. Присутній на сесії Сумської міськради автор електронної петиції заявив начальнику правового управління Олегу Чайченку та начальнику відділу організаційно-кадрової роботи Андрію Антоненку, що жоден з депутатів не звертався до нього з питання узгодження внесення змін і доповнень у зміст електронної петиції, автором якої він є», – йдеться у висновку юристів.

Також, вважають вони, у петиції не обґрунтовані причини і об’єктивні обставини, які в сукупності вказували б на те, що подальше перебування відповідних осіб у складі виконкому Сумської міськради неможливо (недоцільно) і негативно позначається на діяльності органів місцевого самоврядування.

Тому мер зупинив дію рішення Сумської міськради від 30 червня. Найближчим часом петиція буде винесена на розгляд депутатів повторно. Тільки тепер міськраді, щоб подолати вето міського голови, потрібно набрати не 24 голоси (як було 30 червня), а 2/3 голосів (29).