Чому у Сумській обласній стоматполіклініці всі послуги стали платними?

11 січня сумчанка Настя Козакова поскаржилася у Фейсбуці, що в обласній стоматполіклініці на Привокзальній лікують зуби тільки платно.

«Ми належимо до пільгової категорії населення як багатодітна сім’я. Сьогодні на 8.30 у нас був пільговий талончик на лікування зуба дитині у стоматологічній поліклініці на Привокзальній. Синові допомогу надали, але попередили, що більше за пільгами вони не працюють, все лікування буде платним. З сьогоднішнього дня навіть дітям з гострим болем все платно. Це законно? Чому не фінансується? На гарячу лінію МОЗ додзвонитися не можу. На дверях висить таке оголошення», – написала вона.

Начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій Бутенко відповів так:

«Відповідно до Концепції реформи системи охорони здоров’я України, з огляду на реалізацію державних гарантій медичного обслуговування населення з 1 квітня 2020 року програмою медичних гарантій, установи фінансуються відповідно до заздалегідь законтрактованих пакетів медичних послуг з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ). Через те, що КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» реорганізована 6 квітня 2020 року, і договір з НСЗУ не укладено, кошти не виділені. Стоматологічні послуги здійснюються на платній основі. За свій рахунок КНП СОР «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» має можливість надати безкоштовну стоматологічну допомогу тільки дітям-сиротам, інвалідам та дітям, батьки яких загинули в АТО. У зв’язку з надходженням останнім часом звернень про відсутність безкоштовної стоматологічної допомоги дітям міста було запропоновано відділу охорони здоров’я Сумської міської ради для вирішення цього питання ввести до штатного розкладу комунального некомерційного підприємства «Клінічна стоматологічна поліклініка» Сумської міської ради посаду дитячого лікаря-стоматолога. На сьогоднішній день відповіді з відділу охорони здоров’я Сумської міської ради ніхто не почув 

На питання: «Тобто винна сама поліклініка?» чиновник відповів:

«Сьогодні заклад має укладені угоди з НСЗУ. Після реорганізації у підприємства установи мають право вводити платні послуги, а кошти спрямовувати на заробітну плату і розвиток лікарні».

Данкор