Чи буде вирішене питання реконструкції зруйнованої росіянами Охтирської ТЕЦ?

Питання інституційної спроможності територіальних громад Сумщини виконувати свої функції та забезпечувати своєчасне освоєння бюджетних коштів – одне з пріоритетних у діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність».

Кошти на реконструкцію Охтирської котельні виділялись ще в минулому році в сумі 86,5 млн. грн. Але через неспроможність громади їх освоїти були повернуті до бюджету наприкінці року, повідомляє Сумська ОВА.

У 2023 році знову було виділене державне фінансування на реконструкцію котельні та встановлення двох водогрійних котлів в сумі майже 144 мільйони, які надійшли на рахунки громади 29 серпня.

Поряд з цим, до цього часу не завершено виготовлення проєктно-кошторисної документації, не оголошено процедури закупівель та не розпочато виконання робіт.

За неодноразовими дорученнями керівництва держави та області кінцевим терміном для розробки проєктної документації було визначено 5 жовтня 2023 року.

«Станом на 6 листопада документація досі перебуває у стадії розробки, що ставить під величезний сумнів можливість використання зазначених коштів у поточному році», – наголосила керівниця робочої групи, заступниця начальника Сумської ОВА Марія Зонова.