Чи можуть відібрати субсидію в українців, що “розбагатіли”, посеред опалювального сезону. Відповідь Мінсоцполітики

В Україні ті одержувачі субсидій, доходи яких різко зростуть, не втратять субсидії до кінця поточного опалювального сезону. Соціальну допомогу в таких громадян відберуть після відключення опалення. Про це заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна, передає пресслужба відомства.

Так, Лазебна зазначила, що автоматично серед опалювального сезону українців, у яких зріс дохід, не позбавлятимуть. Однак збільшення доходу вплине на те, чи призначать субсидію наступного опалювального сезону.

“Якщо людині призначили субсидію на певний сезон, то протягом цього періоду автоматично через зростання доходів субсидії не позбавлять. Зростання доходів вплине на те, чи призначать допомогу від держави наступного сезону”, – пояснила міністерка.

Субсидія в Україні розраховується двічі на рік – окремо на опалювальний та неопалювальний сезон.

Для розрахунку розміру субсидії враховуються такі доходи:

  • при призначенні субсидії у травні – за друге півріччя попереднього року (тобто у травні-2022 це будуть липень-грудень 2021 року);
  • при призначенні у жовтні – за перші 6 місяців поточного року (тобто у жовтні-2022 проаналізують доходи за січень-червень того ж року);
  • при призначенні субсидії не з початку сезону – за 2 найближчих квартали до дати звернення (тобто якщо звернутися за субсидією у грудні-2021, врахують доходи за квітень-вересень того ж року).

Автоматичний перерахунок субсидії протягом сезону можливий лише у разі зміни тарифів ЖКГ. У всіх інших випадках перерахунок запитує сам отримувач. Розмір субсидії можуть переглянути у таких випадках:

  • якщо пенсіонер, що працював, звільниться, а його дохід зменшиться з моменту розрахунку субсидії;
  • якщо одержувач сам документально підтвердить, що його доходи змінилися з призначення допомоги.

ukranews.com