Чи потрібно вакцинуватися тим, хто вже перехворів на Covid-19?

З такими та іншими запитаннями жителі Сумщини звертаються до медичних закладів. У рамках проведення кампанії з вакцинації медики надають  роз’яснення.

За ствердженнями лікарів та науковців, надійних даних про те, скільки триває імунітет після перенесеного СOVID-19, поки що немає. Трапляються випадки повторного інфікування. Водночас не зафіксовано випадків, коли вакцинація зашкодила людям, котрі перехворіли на COVID-19.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, якщо людина вже перехворіла, їй все одно показано щеплення. Зважаючи на прогнозований дефіцит вакцини й на те, що передусім щеплення потрібне тим, хто ще не хворів на COVID-19, рекомендовано відкласти вакцинацію на 6 місяців від часу перебігу COVID-19 тим, хто вже має антитіла.

За бажанням є можливість вакцинуватися раніше, але тільки якщо ви належите до визначених календарним планом вакцинації груп і вакцини вистачає особам, які належать до пріоритетної групи щеплення і не мають задокументованого COVID-19 в анамнезі.

На часті в багатьох українців запитання: чи потрібно перед вакцинацією робити обстеження чи аналізи, як-от загальний аналіз сечі чи крові, або міряти тиск? Відповідь: ні, таких рекомендацій МОЗ та міжнародні медичні організації не дають.

Поділитися в соцмережах: