Чи вплине “президентська” тисяча на призначення субсидії

Власники зелених сертифікатів, що засвідчують вакцинацію від коронавірусу, можуть отримати «президентську» 1000 грн на відкриту карту в одному з банків-партнерів програми. Але цілком закономірно сумчан цікавить ціла низка питань, пов’язаних із пільгами, податками.

Так, у Міністерстві соцполітики поспішають заспокоїти: ці кошти українці отримують у рамках додаткової програми «Підтримка», тож вони ніяк не можуть вплинути на призначення субсидій. Також вони не можуть зменшити розміру допомоги від держави. Справа в тому, що виплата – одноразова, вона не входить до загального сукупного доходу домогосподарства, не збільшує його, і, відповідно, не може ніяк впливати на виплату субсидій.

У Міністерстві фінансів на питання впливу виплати на податки відповіли майже аналогічно. Ця сума не входить до загального доходу платника податків. Нагадаємо, що дохід оподатковується 19,5% – 18% та військовим збором 1,5%. Оскільки одноразова виплата не є доходом, згідно з “Прикінцевими положеннями” Кодексу ця сума звільняється від оподаткування.

Наразі виплату вже отримали 2,4 млн українців і чекають на свою виплату з вже оформленими картами ще 4 млн наших співвітчизників.

ВШ