COVID-19 в Україні піде на спад: колишній санітарний лікар назвав дату

Пік захворюваності в Україні на коронавірус буде через 2-3 тижні, але він досить швидко піде на спад через здобутий імунітет та підвищення температури повітря.

Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL сказав колишній санітарний лікар України Святослав Протас. За його словами, влітку вірус значно зменшить свою активність, але знову може повернутися восени.

“Думаю, пік буде через 2-3 тижні, але він дуже швидко піде на спад. Почне спрацьовувати імунітет, циркуляція вірусу різко знизиться. Як швидко він ріс – так само швидко почне спадати. Плюс сонце, тепло, подовжений світловий день, карантинні заходи спрацювали”.

Вже у травні епідемія перейде на рівень окремих випадків, можливо, не поодиноких, а десятків. Але, за словами лікаря, це точно не будуть сотні і тисячі.

“Мене більше лякає осінь, коли можливе продовження або коронавірусу, або нового штампу грипу. Важливо, щоб доти влада дуже добре підготувалася, а в українців повернулася довіра до вітчизняної медицини і лікарів, яких так зневажливо дискредитували”, – підсумував він.

versii.if.ua