Цікавинки для чомучок

Дитина тільки-но народжується й одразу стає чомучкою. Їй все цікаво: дізнатися як пахне мама, спробувати брязкальце на смак, дізнатися як повзає черв’як, з’ясувати куди біжить дядько в рекламі і інше. Більш дорослі діти цікавляться життям савців, спортом, механікою тощо. Можливо хтось з юних сумчан вже зараз цікавиться новинами чи просто хоче дізнатися більше про походження тих чи інших висловів чи про користь прогулянок на свіжому повітрі? Якщо так, то читайте, буде цікаво.

Чому ми говоримо “Будь здоровий”, коли хтось чхає? Ці слова до нас і до багатьох інших народів прийшли зі Стародавнього Риму. За повір’ями римлян, душа людини жила в її диханні, і коли вона чхала, душа могла вилетіти геть. Тому слід було відразу ж сказати магічне заклинання: «Хай боги заховають душу назад і дадуть тобі здоров’я». Поступово ця формула скоротилася до слів «Будь здоровий».

Обід в парку на лавці корисніше ніж в офісі! Не знали? Так, це доведено вченими. Що вам це дасть? 30 хвилин перебування на природі і свіжому повітрі допоможе не тільки швидше приймати важливі рішення, а й покращить пам’ять на 20%, а креативність на усі 50%.

Вчені довели, що наша префронтальна кора головного мозку, що протягом дня перевантажується від роботи чи навчання, дуже потребує релаксу на природі. Але вона не вимикаається повністю, а концентрується на якійсь одній задачі, в той час, коли ми мріємо і дивимось на хмарки. Це допомагає нашому мозку знайти вихід і буквально впіймати осяяння.

А от ділянка мозку, що активує нав’язливі думки та депресію навпаки вимикається з роботи під час прогулянок на природі. Вчені кажуть, що прогулянки в обідню перерву повинні стати частиною життя людей, що займаються розумовою працею. Це потрібно організму як здорове харчування і повноцінний сон.