Де сумчани «полюють» за лайками: популярні фотолокації міста

Сучасні люди зазвичай після мандрівок повертаються додому частіше з переповненою фотогалереєю, аніж з сувенірами. Суми – досить популярне місто серед туристів. Окрім закладів розваг та дозвілля, увагу гостей привертають цікаві фотолокації.

Сумська Альтанка

Сумська Альтанка — символ міста Суми, розташована біля Сумського краєзнавчого музею. Автором проекту майбутнього символу міста став мешканець Сум Матвій Щавельов, уродженець Курської губернії, який служив у земській управі креслярем.

Сьогодні це одне з найпопулярніших місць для фото. Наприклад, наприкінці червня тут збираються на фотосесії випускники шкіл.

На жаль, плану Альтанки, за яким вона була збудована, не залишилося. Однак більшість дослідників вважають, що її спорудили у 1900—1905 рр. за типовими проектами, які були розміщені у спеціальному альбомі.

 «Я люблю Суми»

Контактна скульптура «Я люблю Суми», встановлена біля фонтану “Садко”, спонукає зробити фото на згадку як сумчан, так і туристів. Цю фотозону облаштували у 2018 році до Дня міста.

Фонтан «Садко»

Біля фонтану найчастіше збираються місцеві жителі, особливо у спекотні літні дні. То, чому ж і не зробити фото?

Фонтан був спроектований у 1975 році київським архітектором Євгеном Куликовим. І лише у 1985 році секретар міського комітету дав розпорядження про встановлення фонтану-басейну.

Спасо-Преображенський собор

Одним з найвеличніших храмів міста Суми є Спасо-Преображенський собор. Часто біля нього фотографуються молодята. Гостей міста приваблює його архітектура.

У 1788 році жителі звели на місці на місці дерев’яної Преображенської церкви цегляний храм. Сучасного вигляду собор набув після капітальної реконструкції, проведеної в 1882–1892 рр. за проектом харківського архітектора Михайла Ловцова.

«Я чекаю, бо кохаю»

На честь всіх закоханих по вулиці Воскресенській у 2013 році з’явився «Ліхтар кохання» – серце з кольорового скла на кованій основі з написом «Я чекаю, бо кохаю», виготовлене майстрами вітражної студії.

Близько 80 металевих деталей ліхтаря вручну виготовили сумські ковалі. Висота ліхтаря – більше 3,5 метрів, вага – близько 150 кілограмів.

Нині це одне з місць для зйомки «love story» або призначення побачень.

Озеро Чеха

Велике озеро майже в центрі міста: природа, прогулянки, захід сонця – вдалий вибір для фото.

Кажуть, що так водойму назвали тому, що вона перебувала на землях поміщика Василя Чеха. Історія замовчує, чи це був гість з іншої країни, чи це козацьке прізвисько (в перекладі на сучасний лад значить «чуб»).

Тетяна Пляшник