Децентралізаційні пристрасті на Сумщині: тростянчани відстоюють свою позицію

23 червня з робочим візитом на Тростянеччині побував народний депутат Микола Задорожній. Він зустрівся з очільниками громад – Тростянецької та Боромлянської, керівниками районної ради та райдержадміністрації, головами сільських рад, депутатами місцевих рад.

Темою обговорення стало питання адміністративно-територіального устрою, а саме – урядове рішення щодо створення в межах Сумської області п’яти районів і включення Тростянецького району до Охтирського, повідомляє Тростянецька міська рада.

Нагадаємо, що 17 червня цього року на сесійному засіданні депутати Тростянецької міської ради ухвалили рішення щодо приєднання Тростянеччини до Сумського району. Відповідне звернення було направлене народному депутатові України Миколі Задорожньому.

Микола Задорожній, виступаючи на зустрічі, висловив власну позицію: він бачить Охтирський район потужною адміністративно-територіальною одиницею і вважає, що Тростянецький район має бути у складі Охтирського. Як аргумент він назвав ближчу територіальну відстань й те, що метою реформи децентралізації є максимальне наближення послуг до людей, тобто всі види послуг будуть надаватися в громадах.

Втім, з такою думкою народного обранця не погодилися учасники зустрічі – як представники Тростянецької ОТГ, так і сільських територій.

Міський голова Юрій Бова висловив стурбованість за долю Тростянецької міської лікарні, в якій вже відбулося так багато важливих для людей перетворень. Чи доцільно державі підтримувати дві опорні лікарні в такому маленькому районі, яким буде Охтирський?!

Навів міський голова і такий яскравий приклад, як реорганізація Тростянецького професійного ліцею шляхом приєднання до Охтирського. Чи спостерігаємо розвиток цього освітнього закладу? На жаль, лише занепад. Згадав Юрій Анатолійович і тростянецьку податкову службу, приміщення якої з часу приєднання до Охтирського відділення не бачило ремонту.

Тож чи можливий розвиток Тростянецького району у складі Охтирського? Тростянчани вважають, що ні.

У той же час із державними та самоврядними установами, організаціями, закладами обласного центру відбувається постійна взаємодія.

Тверде переконання щодо приєднання Тростянеччини до Сумського району висловлювали й сільські голови, оскільки селянам і добиратися набагато зручніше до обласного центру, і всі питання соціального, освітнього, особистого характеру вони вирішують саме там.

Народний депутат України Микола Задорожній пообіцяв, що думку тростянчан у Верховній Раді почують і врахують.