День Державного герба 2023: цікаві факти про тризуб

В Україні 19 лютого святкують День Державного герба. Саме час згадати історію нашої незалежної країни та її головних символів.

Як відомо, 1992 року Верховна Рада України прийняла тризуб як Малий Герб України. Конкурс на нього проводився роком раніше і було подано близько 200 варіантів. 192 з усієї кількості ескізів мали наявність тризуба у різних його формах та контексті. У результаті було обрано лише один варіант.

Великий Герб України

У Конституції України зазначено існування Малого та Великого Гербів України. Перший затвердили на початку 90-х років, але великого досі офіційно не затверджено.

Щодо цієї теми, давно є різні думки. Досі точаться суперечки щодо необхідності створення Великого Герба України. Інші ж упевнені, що це не на часі в умовах війни за незалежність.

Цікаві факти про Герб України

Тризуб уособлює собою для українців зв’язок із батьківщиною, боротьбу за незалежність та свободу країни. Багато хто вважає, у тому числі й військові, що тризуб має магічну силу оберега. Наприклад, він здатний уберегти від негативних подій.

Як виник Герб України

Суперечки про походження цього знака точаться досі, попри те, що тризуб має давню історію.

Найдавніше його зображення датується X століттям. Зображення Герба можна побачити на стародавніх речах часів Київської Русі – на золотих монетах, звичайному посуді, офіційних печатках, якими затверджували різні договори.

Тризуб також вважають спадковим знаком нащадків Володимира Великого – ще князь карбував цей символ на монетах.

Що означає тризуб

Його значення багато хто трактує по-різному, і чіткого тлумачення досі немає. Можна припустити, що це є релігійний символ. Навіть поширена гіпотеза є – це знак триєдності світу і символ культу Сонця.

Іноді тризуб тлумачать як монограму зображення перших букв імені Володимира. Інші люди бачать у ньому зашифроване слово воля.

Ключова подія державотворення України

Верховна Рада України визнала Революцію гідності ключовою подією державотворення України та виразником національної ідеї свободи.

life.fakty.com.ua