Денис Ващенко: “Люди не розгубилися! Рівень самоорганізації вражав”

Третій круглий стіл у дискусійному форматі «Експертна думка», який знімає телеканал СТС, присвятили темі: «Завдяки кому Суми вистояли рік тому?»

Про свій досвід і бачення ситуації розповів голова Роменської районної військової адміністрації Денис Ващенко.

“24-того зранку ми всі були розгублені. Не було чітких вказівок, що робити. Я зібрав певне коло осіб, на яких опираюсь і посьогодні. Ми думали, як будувати блокпости, як перекривати дороги, почали вивозити на трасу блоки”.

На питання, завдяки кому вистояла Сумщина, Денис має свою відповідь, і вона проста: це люди. Люди чинили колосальний спротив. Рівень самоорганізації людей вражав. Люди не розгубилися.

“Пішов процес налаштування роботи і організацій людей, набору в батальйон територіальної оборони. У перший день був затягнутий процес отримання зброї. Думаю, це вже можна говорити, ми зброю отримали вже, виїжджаючи із Сум, приблизно о 12.00. Хлопці полями об’їжджали вже танки. Центральні дороги із Сум були вже перекриті. Ми до пізньої ночі видавали цю зброю”, – пригадує голова Роменської РВА ті буремні події.

Чоловік зізнається, що були моменти, коли він відчував розгубленість. Зокрема, саме так почувався 25 лютого:

“Коли я побачив, що всі, для кого Ромни були лінією оборони, опорою, кудись евакуювувались, і вже 25-го я  побачив, що в нас вже нікого нема… Поліції, яка евакуйовувалась, не було. Наші хлопці у відділку залишились. Не було і обласного керівництва в нас на території. Ми залишились самі. Звучали слова про те, що і мені потрібно було з ними евакуйовуватись.

На це я сказав, що залишусь для того, щоб організувати людей. Як керівник району, як керівник оборони району я був якоюсь опорою, куди всі йшли. Всі йшли в адміністрацію, адміністрація працювала”.

Денис Ващенко розповідає, що ще 24 лютого спільно з обласним керівництвом та військовими вони розглядали всі можливі напрямки  руху російських колон, а вже 25-го не було нікого…


Більше дивіться вже незабаром у новому випуску програми “Експертна думка” на телеканалі СТС.