Департамент інфраструктури проти безпритульних собак?

Чи керівника департаменту проблема бродячих тварин у нашому місті взагалі не обходить? І справді, чим ще, як не повною байдужістю до проблеми, можна пояснити той факт, що директор департаменту інфраструктури Григорій Яременко ігнорує все, що так чи інакше наближало б Суми до її вирішення? Саме від цього посадовця наразі залежить те, чи будуть сумчани спокійно ходити вулицями рідного міста, не боячись бути вкушеними безпритульною Жулькою. А та ж таки Жулька, до речі, теж має своє собаче право закінчити життя не в тяжких муках, будучи отруєною на вулиці невідомою речовиною, а спокійно собі жити у притулку для бродячих тварин.

Сумське комунальне підприємство, яке займається доглядом за тваринами,  за 2017 рік не зробило майже нічого. За ті кошти, які виділили з міського бюджету, навіть не змогли придбати автомобіль, який дав би змогу перевозити тварин. Аби розібратися, чому ж комунальне підприємство не змогло функціонувати на повну, а у 2018 році з новим директором не має змоги продовжити свою діяльність, створили комісію.

За весь 2017 рік комунальне підприємство «Центр догляду за тваринами» так і не розпочало свою роботу на повну. Працівники були вимушені витрачати власні кошти. Крім того, вже декілька місяців поспіль вони не можуть отримати зарплату і працюють за «дякую». Через це єдиний кінолог та єдиний бухгалтер вже написали заяви про звільнення.

У Сумах вражаюча ситуація з бродячими тваринами. Вони у кожному куточку міста, на кожній вулиці та чи не на кожному подвір’ї. Багатьох людей кусали безпритульні тварини, тож створення притулку – важливий етап у розбудові підприємства. Відловлювати тварин немає можливості, адже автомобіль придбати не вдалося. Крім того, декілька місяців тому по всьому місту знаходили тіла мертвих собак, яких потруїли. Аби очистити місто від цього, доводиться наймати вантажне таксі. Це неабияк дорого, адже, щоб забрати одну собаку та відвезти її на спеціальне місце для захоронень, доведеться заплатити півтори тисячі гривень. 

У програмі на 2018 рік було 1 млн 521 тисяча гривень. З активів на підприємстві наразі є комп’ютер, ноутбук, печатка. Більше немає нічого”, – відзначає Володимир Катишев, директор КП «Центр догляду за тваринами».

Цього року ще не виділяли кошти на розвиток комунального підприємства. Розпорядник коштів – директор департаменту інфраструктури навіть не захотів прийти на засідання депутатської комісії.с111

Дмитро Наталуха, депутат Сумської міської ради: “Члени комісії вважають, що це конкретно саботаж з боку директора департаменту інфраструктури Григорія Яременка. З яких причин він так поводиться, нам незрозуміло. Ми його запрошували сьогодні на комісію, але, на жаль, він не з’явився”.

Григорій Яременко запевняв, що комунальне підприємство повинне працювати саме на себе та заробляти, а не витрачати гроші з міського бюджету. Та заробити на тому, що навіть до кінця не створили, неможливо. У Львові сучасне комунальне підприємство створила держава.

Про приклад створення у Львові державного підприємства та досвід львів’ян говорила депутат Сумської міської ради Оксана Малюк: “Спочатку держава дала їм поштовх до розвитку, а тоді вже саме підприємство почало себе обслуговувати, надавати послуги місцевим мешканцям, які віддають перевагу саме державному підприємству”.

Якщо влада буде брати приклад з таких комунальних підприємств, то кількість безпритульних тварин у місті значно зменшиться, а підприємство матиме змогу поповнювати міський  бюджет.