Депутат Лантушенко задумався, чи коректно створювати реєстр землі для АТОшників

Таке питання депутат Сумської міськради Дмитро Лантушенко поставив на розсуд друзів по Фейсбуку, виклавши відповідне рішення.

рпол

прлл

“Френди, особливо юристи, хочу порадитись. Тільки що на погоджувальній раді виникла дискусія щодо даного проекту рішення. Звичайно, я розумію, АТОшники і необхідність допомоги в отриманні землі. Але створення Реєстру ділянок виключно для бійців АТО? На скільки це коректно? І як це кореспондується з нормами права?”, – написав чиновник.

Коментатори поставили під сумнів “корисність” такого нововведення центральної влади для самих учасників АТО. На думку деяких сумчан, реєстр тільки затягне, а можливо навіть зупинить процедуру видачі землі.

“Это решение фактически приостановить выдачу земли именно Атошникам по той причине, что разработка такого реестра – дело невыполнимое в ближайшие года три минимум, т к земельный участок по законодательному определению – это грубо говоря, часть поверхности земли с присвоенным кадастровым номером и выделенными в натуре границами. Т е получается, что сначала нужно поформировать за чей то счет эти участки, а только потом их раздавать людям. И с какой это стати, если закон для передачи человеку земли требует только план участка, причем его можно нарисовать и самому!”, – написала, зокрема, юристка Світлана Мазнєва.

Її колега, адвокат Юрій Ломака, взагалі назвав рішення незаконним. “Дискримінаційне відношення і порушення права на повагу до життя. В цілому, рішення є суперечливим і незаконним. І як додаток, це рішення є регуляторним актом”, – написав він.