Депутат облради Бершов: За 5 років Україна ризикує втратити весь науковий потенціал

Відтік наукового потенціалу України сьогодні набирає масштабів стихійного лиха. Наслідки цього вже за кілька років серйозно відчує суспільство і національна економіка, упевнений депутат фракції «Відродження» у Сумській обласній раді В’ячеслав Бершов.

«Кількість молодих українських вчених, які прагнуть виїхати для роботи за кордон, вражає: в одній тільки Німеччині в даний момент навчаються і працюють 25 тисяч українців, які отримують від держави грантову підтримку. Ще 600 тисяч наших абітурієнтів хочуть вступити туди до навчальних закладів.

Європейські країни зацікавлені в інтелектуальних ресурсах з-за кордону, і Україна є одним із найбільших «поставників» освіченої молоді. Вражає те, що ніхто з вищих посадовців цю проблему не вирішує. Навпаки – роблять усе, аби втратити останніх науковців.

У грудні минулого року українські вчені вже намагалися привернути увагу Уряду. Вони вийшли на дводенну акцію протесту до влади, яка недофінансувала їх відомства як мінімум на 20 %, а також заклала в держбюджет 2016 року реорганізацію національних галузевих академій шляхом приєднання їх до НАНУ.

Тому не варто дивуватися, що чисельність наукових працівників НАН України лише за рік знизилася на 13%, або на 5619 осіб. Такими темпами за 5 років можна втратити весь науковий потенціал…

Схоже на те, що представники вищих ешелонів (половина з яких – неукраїнці) живуть одним днем і не дуже-то переймаються, що буде з нашою нацією завтра», — наголосив В’ячеслав Бершов.