Депутат Пилипейко: Без вирішення проблем аграріїв – селу не вижити

Пилипейко_фото (1)
«Влада повинна звернути увагу на проблеми аграріїв, інакше, без допомоги держави українському селу не вижити, – вважає депутат обласної ради від Опозиційного блоку Володимир Пилипейко.

Він каже, що Сумщина в минулому році мала одні з найбільш високих показників серед областей України. Вона лідирує в країні за валовим виробництвом гречки і по врожайності кукурудзи. За врожайністю гречки вона посідає друге місце, зернових і зернобобових культур – 4 місце серед областей України.

Але, на жаль, поряд з позитивом, депутат від Опозиційного блоку вказує і на проблеми. Серед головних бачить податковий тиск на малий і середній бізнес аграріїв і відсутність соціальної підтримки.

«Сьогодні влада діє як шкідник, позбавляючи село в період економічної кризи мінімальної підтримки та вичавлюючи з нього останні соки шляхом обкладення податками. Створюється враження, що за допомогою нововведень до Податкового кодексу агроолігархи через своїх представників в парламенті намагаються знищити дрібних конкурентів – малих і середніх виробників аграрної продукції. Великі холдинги, працюють на землі тимчасово, а фермер працює тут і зараз. Тому потрібна така державна політика, яка дала б можливість саме фермеру працювати і виживати в цих умовах», – акцентує увагу Володимир Пилипейко.

Якщо не повернутися обличчям до аграріїв, то незабаром їх чекає повний колапс, вважає депутат. Він стверджує, що у нинішньої влади відсутня комплексна і багаторічна стратегія розвитку сільського господарства та сільської місцевості. Тому Опозиційний блок буде домагатися змін до Податкового кодексу, які дозволять працювати фермерам, а не отримувати додаткові прибутки зернотрейдерам. «Без активних фермерів, підприємців, господарників, значно легше монополізувати аграрний сектор, землю і, нарешті, – саму країну», – підсумував Володимир Пилипейко.