Депутат Сумської облради ініціював створення нової комунальної установи

Щоб з’ясувати причини, чому досі не зроблено жодних кроків щодо створення комунальної установи Сумської облради – Регіонального ландшафтного парку «Сеймський», обласні депутати ініціювали проведення наради при голові облрпди Семену Салатенку.

В обговоренні також взяли участь керівники Департаменту екології Сумської ОДА, управління департаменту екології та управління комунальним майном Сумської облради.

За словами депутата обласної ради Андрія Божка, понад 2 місяці тому він звернувся до голови ОДА та голови облради з депутатським запитом про необхідність створення комунальної установи – регіонального ландшафтного парку «Сеймський». Але жодних зрушень не відбулося.

“На папері «Сеймський» існує з середини 80-х років минулого століття. Це найбільша за площею природно-заповідна зона на Сумщині – близько 100 000 га. Вона охоплює Кролевецький, Путивльський, Конотопський та Буринський райони області вздовж річки Сейм. І хоч закон вимагає створення комунального підприємства, понад 30 років ці території існують самі по собі.

Прогресу – жодного, натомість там царюють браконьєрство, несанкціонована вирубка і знищення лісів. Наразі ми маємо докласти всіх зусиль, щоб зберегти ці унікальні території і розпочати продуманий розвиток ландшафтного парку», – вважає депутат Божок.

За результатами наради вирішили, що головним розпорядником, а також відповідальним за створення кошторису і штатної чисельності буде департамент екології Сумської облдержадміністрації. Було прийняте і рішення про підготовку в найкоротший термін усіх документів та необхідних проектів рішень.