Депутати облради хочуть спрямувати на дороги Сумщини “понадпланові” кошти

На наступній сесії обласної ради депутати планують звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо необхідності врегулювання на державному рівні питання фінансування дорожнього господарства.

Протяжність автомобільних доріг загального користування по Сумській області складає 7,2 тис. кілометрів, у тому числі 2,1 тис. км – державного та 5,1 тис. км – місцевого значення. Несучу спроможність втратили 4,9 тис. км доріг, у тому числі 1,3 тис. км державного значення.

На проведення ремонтних робіт в останні роки кошти виділялися в розмірах, значно менших за нормативну потребу, внаслідок чого не витримувалися міжремонтні терміни експлуатації доріг, що прискорювало їх руйнування, збільшувало витрати на утримання.

Проблеми фінансування дорожнього господарства неодноразово розглядались на багатьох нарадах. З цього приводу були направлені звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України. Однак до цього часу вони так і не вирішені.

Сумська область має понад 560 км державного кордону з Російською Федерацією та декілька пунктів перетину державного кордону. Тому для нашої області є актуальним приклад запровадженого Кабміном експерименту по Одеській, Чернівецькій, Львівській, Волинській областях та м. Києві щодо залучення на фінансування будівництва, реконструкції доріг загального користування 50 % від понадпланових надходжень митних платежів від регіональних митниць.

Тож депутати обласної ради пропонують на законодавчому рівні передбачити відрахування до обласного бюджету на видатки розвитку 50% від понадпланових надходжень акцизного податку з увезених на митну територію України підакцизних товарів, ввізного та вивізного мита.

Джерело: everyday.sumy.ua