Дітям заборонять користуватися гаджетами під час навчання

Верховна Рада України пропонує заборонити дітям користуватись мобільними телефонами та іншими гаджетами, які підключаються до мережі інтернет, під час навчання.

Це передбачає законопроект №2792, зареєстрований 22 січня 2020 року, повідомляє legalhub.onlinе. Автори документу переконані, що діти не повинні витрачати час на свій смартфон або планшет, адже це забирає час у школярів, який вони повинні витрачати на навчання та спілкування з однолітками.

«Законопроектом пропонується внести доповнення до Законів України «Про вищу освіту» та «Про загальну середню освіту». У Законі України «Про вищу освіту» запропоновано встановити норму, згідно з якою здобувачі освіти зобов’язані, зокрема, не створювати перешкоди для отримання освіти іншими здобувачами освіти», – йдеться у пояснювальній записці.

Також проектом встановлено, що порядок користування мобільним зв’язком та іншими пристроями, що мають підключення до інтернету, у закладах загальної середньої освіти визначається керівниками загальноосвітніх навчальних закладів за участю учнівського та батьківського та інших органів самоврядування.

До речі, у 2007 році в Україні вже забороняли користуватись мобільними телефонами у навчальних закладах. Але у 2014 році Міністерство освіти відмінило заборони. Наразі користуватись гаджетами у школах можна лише за дозволом адміністрації закладу.