Для Сум через “Prozorro” закупили 4 тролейбуси

Сьогодні, 26 березня, у системі Prozorro відбувся аукціон із закупівлі 4-х тролейбусів. Про це повідомив голова громадської комісії з транспорту Володимир Ведмедєв.

«На аукціон подалися й були допущені три учасники: ТОВ «Торговий Дім» «ЛІТАН» з моделлю тролейбусу Дніпро Т203, ДП АСЗ ПАТ «Богдан Моторз» із тролейбусом Богдан Т70117 та ТОВ «Еталон-Лізинг», що запропонувало тролейбус моделі Еталон Т12110.

У ході торгів найменшу ціну запропонувало ТОВ «Еталон-Лізинг» 20 млн. 440 тис. за 4 тролейбуси (або 5 млн. 110 тис. за одиницю). Для порівняння, переможець минулорічного тендеру ТОВ «СП» «Янікс» постачало Сумам модель БКМ-321 за ціною 4 млн. 365 тис. грн за одиницю, а курс долара, встановлений НБУ в цьому році навіть знизився, щоправда, підвищився курс євро. Також у лютому 2018 року ТОВ «Чернігівський автозавод» виграв тендер на постачання моделі Еталон Т12110 за ціною 4 млн. 245 тис. до міста Слов’янськ. Зазначимо, що до цього тролейбус Еталон Т12110 в Україні експлуатувався лише в м. Чернігів у кількості 17 одиниць.

Умовами тендерної документації були обмежені моделі тролейбусів, які могли б взяти участь в торгах. Відбулося це через вимогу наявності 29 посадкових місць. У той же час, переможець торішнього Сумського тендеру – модель БКМ-321 має 26 посадкових місць, і збільшити їхню кількість до необхідної неможливо через компонування салону. Ця вимога призвела до скорочення числа потенційних учасників аукціону: торік у тендері було 5 учасників.

Крім того, є умова щодо комбінованого фарбування кузова білим і червоним кольором. У такій кольоровій гаммі виконані експлуатовані в Сумах автобуси Богдан А701. Незважаючи на те, що ще у 2016 році серед пакету пропозицій громадської експертної комісії, поданих керівництву КП “Електроавтотранс”, містилася пропозиція щодо проведення конкурсу на ліврею для громадського транспорту, такий конкурс так і не було проведено, а тендерний комітет обирає фарбування на свій особистий смак.

Після перевірки оригіналів документів переможця аукціону КП “Електроавтотранс” має оголосити про намір підписати договір, після чого після закінчення терміну на оскарження результатів його можна буде підписувати.

Термін поставки троллейбусів тендерною документацією визначений по 31 липня 2018 року. Це досить великий термін, що дає можливість виробнику виконати свої зобов’язання без застосування штрафних санкцій, визначених у розмірі облікової ставки НБУ від вартості непоставленого товару за кожен день прострочення поставки»,  – повідомив голова громадської комісії.