“До Чехова на гостини”: машина часу для сумських школярів

Ретропікнік “До Чехова на гостини” відбувся 25 травня у будинку-музеї письменника, що на околиці Сум. Формат – історична реконструкція, під час якої учасники вбрались у костюми, створені за фотографіями сумчан – сучасників Антона Чехова, повідомляє Суспільне.

“Сьогодні у мене у мене дуже незвичайна роль – я буду у ролі “Дами з собачкою”. Але, на жаль, з собачкою не склалась. Проте я себе можу представити без собачки. Якби у нас зараз були такі часи, то я б з великим задоволенням носила цей костюм”, – говорить учасниця пікніка Анастасія Ситник.

Ще одна учасниця акції Катерина розповідає, що костюм шили самостійно.

Також діти готували страви з тогочасних кулінарних книг. Під час екскурсії звучали твори Антона Чехова у перекладах Остапа Вишні та Дмитра Білоуса. Організувала ретропікнік викладачка обласної гімназії-інтернату для талановитих дітей Анна Коршунова.

“Зараз пора весняних і літніх пікніків. І мені хочеться, щоб діти вчили не за підручником історію, а щоб вони спробували заручитись у минуле і прожити годинку початку 20-го сторіччя”, – говорить організаторка пікніка.

Надалі, ділиться планами викладачка, ретропікніки планують проводити не лише з просвітницькою, але й благодійною метою.

Фото:  Анна Коршунова

Поділитися в соцмережах: