До кафе й ресторанів у Сумах пускають тільки за QR-кодом у “Дії”

З 6 грудня у Сумах, як й у всій Україні, змінилися правила відвідування кафе, ресторанів та місць громадського харчування. Відтепер працівники цих закладів мають перевіряти COVID-сертифікати, зчитуючи QR-код мобільним додатком “Дія”.

Оксана Кобичева завітала до ресторану, вона має два щеплення.

“Вимушені були робити вакцинацію в терміновому порядку, щоб мати змогу відвідувати заклади. Зручно було без цього зчитування, бо коли ми відкриваємо дію, то повинні зняти маску, для того, щоб пройти цю верифікацію”, — сказала вона.

Окрім пані Оксани, за пів дня сюди завітала понад сотня відвідувачів, каже його адміністраторка Олена Новак. Сертифікати у “Дії” довелось перевірити у всіх.

“Це трохи ускладнює нам роботу, бо якщо буде йти велика кількість людей, ми фізично не зможемо це робити, тому що просто подивитись наявність сертифікату було простіше. У нас — молодий колектив, у всіх є смартфони, додатки й кожен може це робити, але якщо буде багато гостей, це буде важко, а спеціальної людини, яка б стояла на вході й кожного сканувала, у нас нема, тому ми робимо всі по черзі. Всі змирилися, й ми у тому числі”, — говорить вона.

“Буває, довго завантажує, а так все нормально. Не всі відвідувачі, звісно, раді, є такі, хто говорить, що ви не маєте права перевіряти. А ми не маємо права обслуговувати без QR-коду. Є такі, що розвертаються й ідуть”, — каже офіціант Микола Лапченко.

Згідно з постановою, якщо у відвідувачів, чи співробітника не буде необхідних документів, власника закладу можуть оштрафувати на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

Суспільне