До Сумського онкодиспансеру благодійники передали нове обладнання

Два сучасних кисневих концентратори, апарат ШВЛ та наркозну станцію передали для Сумщини міжнародні благодійники.

«Для нас важливо, щоб онкохворі пацієнти на Сумщині отримували якісну медичну допомогу. Тому ми дякуємо нашим міжнародним партнерам за таке сучасне обладнання», – зазначив керівник обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

Головний лікар онкодиспансеру Володимир Шевченко розповів про призначення нового обладнання. Зокрема, говорив про те, що наркозна станція, яку передали благодійники, є новітньою. Це обладнання не лише призначене інгаляційної анестезії, а й має функції штучної вентиляції легень.

Дмитро Живицький також додав, що на 2022 рік в обласної влади були грандіозні плани щодо модернізації онкодиспансеру. Зокрема, вже було погоджене рішення на виділення фінансування для будівництва нового корпусу.

«Війна, на жаль, завадила ці плани втілити в життя. Але як тільки вона закінчиться, продовжимо будувати і створимо найсучасніший онкоцентр в Україні», – говорив керівник обласної військової адміністрації.

На сьогодні в області проживає понад 37 тис. осіб, яким встановлено онкологічне захворювання, у тому числі майже 13 тис. чоловіків та понад 24 тис. жінок.

Щороку в області вперше реєструється біля 4,5 тис. нових випадків злоякісних новоутворень та помирає близько 2 тис. хворих.

rama.com.ua