DocuClub розпочав свою роботу в бібліотечних закладах Тростянецької громади

До Дня української писемності та мови у Цукрозаводській бібліотеці Тростянця пройшов кінопоказ документального фільму про права людини Docudays під назвою “МОВА”.

“Якщо на Сході буде більше книжок, і їх будуть читати, то, можливо, нам більше не доведеться купувати бронежилети…”, – говорить героїня фільму Анастасія Розлуцька.

На Сході й Півдні України багато людей не володіють українською мовою. Активісти організовують безкоштовні курси для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з письменниками.

Літня слухачка курсів говорить:

“Хочу вивчити українську мову, щоб більш ніхто не здумав мене «захищати» лише через те, що я говорю російською”.

Чи є питання мови важливим для людей, яких побачили у фільмі? Що їх спонукає вивчати мову? Про це говорили з учнями 5-А класу Тростянецької школи №2.

Чудова рефлексія – робота в групах. Тож для пожвавлення аудиторії та спонукання до вивчення рідної мови влаштували батл, де кожна команда мала якнайбільше написати асоціацій зі словом “осінь”, без помилок, та намалювати одну з них. А поповнити свій словниковий запас дітям допомагала настільна гра “Ерудит”.