Долю Сумського НВО вирішуватимуть завтра на сесії облради

dfdfdfdf

Завтра, 28 квітня, обласні депутати мають проголосувати за звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України в підтримку бюджетоутворюючого підприємства Сумщини.

Крім того, під час сьогоднішньої наради керівництва області присутні ініціювали проведення зустрічі під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Спільний лист з цього приводу підпишуть голова облдержадміністрації Микола Клочко, голова обласної ради Володимир Токар, народні депутати Олег Медуниця та Олександр Сугоняко.

Нагадаємо, на Сумському НВО склалася критична ситуація із заборгованістю по заробітній платі. Працівники вже 5 місяців не отримують зарплату. Станом на 1 квітня заборгованість по заробітній платі становить 62,5 млн. грн.

Щоб привернути увагу до проблеми, учора, 26 квітня, працівники заводу блокували вулицю Металлургів. Головною вимогою працівників було погашення до 1 травня половини заборгованості за грудень 2016 року, другої частини – до 15 травня.

Питання піднімали і на сьогоднішньому засіданні виконкому. Профспілка підприємства просить допомоги у місцевої влади, пише 0542.

«Нам потрібна допомога не на словах, а на ділі. Без додаткових коштів і допомоги міськради, облради та обласної адміністрації ми не зможемо вирішити проблему. Як варіант – пропонуємо купити Палац культури за «живі гроші», які ми, в свою чергу, направимо на погашення заборгованості», – озвучив пропозицію членам виконкому глава профспілки СНВО Іван Совгіра.

121sdsd

У відповідь міська влада нагадує про борг перед міськрадою за землю.

«Якщо місто купить у вас палац за 10 млн. грн., а борг підприємства перед міськрадою за землю вже досяг майже 30 млн грн, то хто ж нам поверне ці гроші? До того ж будівля належить ТОВ «СНВО», а люди працюють на ПАТ «СНВО», а це зовсім різні структури», – тонко натякнула представникам заводу влада Сум.

Якщо завтра депутати облради підтримають звернення, ситуацію довкола Сумського НВО розглядатимуть на державному рівні.

Читайте також: