“Доступні ліки”: що і як зможуть отримати сумчани в аптеках?

Картинки по запросу таблетки

Від сьогодні в Україні стартувала програма “Доступні ліки”, яка передбачає адресне відшкодування державою вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу.

Про це повідомила у Фейсбук в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Вона дає можливість кожному українцеві отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет II типу”, – написала Супрун.

Вона зазначає, що доступні ліки за програмою пацієнти зможуть отримати тільки з правильно виписаним рецептом, зразок якого дається за спеціальним посиланням. На кожну призначену лікарем діючу речовину має бути виписаний окремий рецепт.

Які діючі речовини входять до програми можна переглянути на офіційному сайті МОЗ.

Препарати можна буде купити тільки в аптеках, які підписали відповідні договори з місцевою владою і мають спеціальну наклейку.

Перелік аптек, за даними глави МОЗ, буде виставлений на сайтах органів місцевої влади, а також буде регулярно оновлюватися.

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик зазначив, що вже наступного понеділка Міністерство оприлюднить список всіх ліків, які будуть брати участь у програмі. Планується, що до нього увійдуть близько 200 медикаментів. 3 квітня також опублікують й список аптек, де ці ліки можна отримати, пише Еспресо.

“У понеділок буде також визначено 21 препарат, який буде відпускатися безкоштовно і решта препаратів, які є у проекті, будуть і з доплатою і який розмір цієї доплати теж буде чітко визначено”, – наголосив Ілик.

За його словами, Кабінет міністрів виділив для запровадження цього проекту півмільярда гривень, що передбачені у держбюджеті. При цьому  під дію цієї програми підпадуть понад 23,8 мільйона українців. Попри це, купити такі ліки можна буде в обмеженому переліку аптек, що беруть участь у програмі реімбурсації.

“Обмежень по коштах немає у жодного пацієнта, так само, як немає обмежень щодо статусу хворого чи це студент, чи це працюючий, чи пенсіонер. Проект поширюється на всіх без винятку громадян України”, – додав заступник міністра.