«Директор, ми з тобою»: працівники Сумського НВО вийшли на мітинг підтримати Лук’яненка

У Сумах в апеляційному суді вчора, 23 червня, розглядали заяву про зміну запобіжного заходу екс-керівнику СНВО Володимиру Лук’яненку.

Тим часом під будівлею суду зібралися сумчани: працівники Сумського НВО, колишні працівники та мешканці міста, які небайдужі до ситуації, яка склалася навколо СНВО. Люди впевнені, що без заводу у міста Суми немає майбутнього. А завод своєю чергою не функціонуватиме без Володимира Лук’яненка на посаді директора, про що свідчить їх гасло: «Буде Лук’яненко – буде завод».

Сумський апеляційний суд все ж розглянув скаргу на рішення слідчого судді щодо призначення Володимиру Лук’яненку запобіжного заходу у вигляді застави у 20 мільйонів 116 тисяч гривень. Нова ухвала суду, яка оскарженню не підлягає, – особисте зобов’язання та здати закордонний паспорт.

Акція ж розпочалася ще до початку судового засідання. Підтримати директора прийшли близько тисячі містян, прихопивши із собою атрибути заводу Фрунзе та плакати.

«Я робітник цього заводу вже 38 років, прийшла захищати своє робоче місце. Завод повинен працювати. Коли прийшов Лук’яненко, нам справді почали вчасно платити заробітну плату. Ми відстоюємо право на роботу і хочемо, щоб ми отримували заробітну плату і завод віддав усі борги сумчанам», – говорить Валентина Скріпніченко, яка працює у проектному центрі заводу.

Під головуванням Владислава Соцкова, голови заводської профспілки «Машметал» сумчани підтримували директора протягом усього засідання, вигукуючи такі гасла: «Директор, ми з тобою», «Не знищуйте завод, дайте працювати», «Суд – не судилище, а правосуддя».

Нині на заводі працюють близько 5000 сумчан, які отримують заробітну плату та можуть утримувати свої родини, не виїжджаючи за кордон. АТ «СМНВО-Інжиніринг» є платником податків до місцевого бюджету, втрата цих коштів може призвести до погіршення економічного становища усього міста.

The Sumy Post