Експедиція на гору Еверест із Сум готується до відправки вже цього року

Про це у своєму інтерв’ю заявив голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький. В експедицію вирушать двоє сумчан, альпіністи з багаторічним стажем сходження. Йдеться про Володимира Рошка та Олександра Сумцова. Перший є заслуженим майстром з альпінізму, а другий — відомим вихованцем клубу «Абалаківець». Окрім підтримки від облдержадміністрації, спортсмени отримають кошти від меценатів і партнерів заходу. Ходили чутки, що їхній список після легалізації азартних ігор в Україні поповниться також Apple Pay онлайн-казино, але вони не підтвердилися.

Регіональна експедиція вперше в сучасній історії України вирушає на підкорення вершини Евересту. Учасники мають підняти прапор країни й Сумської області. Рішення про відправлення експедиції було ухвалено в День єднання, що теж дуже символічно. Насправді ідею почали виношувати задовго до цього. Уперше задум завоювати Еверест з’явився у Володимира Рошка одразу після перемоги над 8-тисячником — горою Манаслу, яка розташована в Гімалаях. Саме він уперше порушив питання щодо проблем розвитку альпінізму на території Сумської області. Адже молодим спортсменам потрібно десь тренуватися, а особливих умов для цього й немає.

Своєю мрією Володимир Рошко поділився з Дмитром Живицьким. Але основна проблема була у фінансуванні такого масштабного проекту, як експедиція на найвищу гору планети — Еверест. У підсумку спільними зусиллями вдалося залучити кілька спонсорів, тому з обласного бюджету не взяли жодної копійки.

Рошко вважає, що успішне сходження на таку високу гору стане гарною рекламою для подальшого розвитку альпінізму в регіоні та привернення уваги до такого виду активного спорту загалом. Експедиція має тривати приблизно 2 місяці. Її старт заплановано на 7 квітня. Власне в цей день альпіністи полетять до Непалу, щоби повернутися на батьківщину до 1 червня. Саме сходження триватиме орієнтовно 20 днів.