«Фрунзенці» відзначили 125-річчя від дня створення Сумського машинобудівного заводу

Одне з провідних підприємств не лише Сум, а й України в цілому відзначило 125-річний ювілей.

Генеральний директор АТ СНВО «Інжинірінг» Володимир Лук’яненко розповів, що нині на АТ СНВО «Інжиніринг» працює більше ніж 3 тисяч людей.

«У нас великі й амбітні плани. Ми хочемо довести об’єми виробництва на суму не менше 150-200 млн доларів на рік, ще прийняти на роботу близько 3-4 тисяч працівників. Хочеться, аби це була молодь, яку ми навчимо і дамо достойне місце роботи та зарплату. Зараз триває реконструкція, відновлення цехів і у нас прекрасна перспектива завантаження підприємства», – сказав Володимир Лук’яненко.

У день ювілею всі згадували історію підприємства, тяжкі часи та злети. Непрості часи для СНВО були й у 2013-2019 роках. Зараз підприємство починає відновлюватися. Триває його модернізація, переоснащення, освоєння нових зразків для нафтогазового комплексу. Заводчани працюють над установкою для отримання водню. Також варто зазначити, що майже 90% життєдайного кисню виробляється саме на Сумському НВО.

Багато теплих слів звучало від керівництва області та міста, народного депутата Михайла Ананченка, голови обласної ради профспілок, депутата обласної ради Тетяни Євдокимової, гостей з інших регіонів і навіть країн.

«Сьогодні ми ведемо роботу з вітчизняними підприємствами, дипломатичними структурами над створенням машинобудівного кластеру для того, аби вся машинобудівна галузь регіону була з замовленнями, люди мали роботу й гідну зарплату. Не можна втратити таке виробництво, яке створює унікальний продукт, тому наша задача зберегти підприємство», – звернувся до присутніх голова ОДА Дмитро Живицький.

Михайло Ананченко зазначив, що день народження СНВО – це свято всіх сумчан, бо, напевне, немає родини, в якій би не було «фрунзенця». Він завжди був і залишається провідним взірцем і гордістю України. Нардеп пообіцяв підтримувати ініціативи підприємства і впроваджувати всі плани щодо його розвитку.