Газетні пристрасті: головний редактор “Сумщини” Сергій Моша викликав поліцію

Стосовно чергової (сподіваюся, останньої) порції брехні від частини працівників газети.
1. у понеділок, у день верстки, надійшло 9 заяв на звільнення за угодою сторін, більша частина – з 1 квітня. Частина заяв – три – було задоволено. По решті я, як керівник газети, маю прийняти обгрунтоване і законне рішення, враховуючи необхідність забезпечення випуску газети. А паралельно – працювати над випуском газети з символічним № 13.
2. станом на п’ятницю, 25 березня, журналісти здали лише ДВІ статті. Зверстано ОДНУ полосу у четвер (здано на верстку о 14.00), яка досі НЕ ВИЧИТАНА, тобто, триває САБОТАЖ, спрямований на зрив випуску газети і у дискредитацію мене, як головного редактора.
3. Інші, бажаючі звільнитися, почали вимагати, щоб я НЕГАЙНО підписав їхні заяви, попри мої пояснення, що для прийняття обгрунтованого і законного рішення мені потрібен час і що для звільнення за угодою сторін потрібна згода обох сторін, в тому числі адміністрації. У відповідь Співак К.М.чи її колеги викликала знімальну групу ОД ТРК та помічника народного депутата Купрія Олега Шестака (партія УКРОП).
4. Близько 10.30 я почув крик і гвалт у приймальні, вийшов з кабінету: Шестак і частина працівників оточили менеджера з персоналу і вимагали від неї реєструвати їхні заяви негайно, погрожуючи кримінальною відповідальністю та викликом поліції. Поліцію викликав я. Тим часом підійшов юристконсульт газети, який надав пояснення стосовно норм КЗпП України. Завдяки цьому, а також прибуттю поліції, пристрасті вдалося вгамувати. Працівників редакції знімали на фото і відео без їх згоди.
5. але пізніше, в присутності свідків, Шестак заявив, що мене все одно знімуть з посади на наступній сесії облради. І при цьому визнав, що він газету не передплачує і не читає.
6. Причина цього всього цирку проста: частина колективу за підтримки певних політичних сил намагається зірвати виконання Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ”. Адже згідно цього Закону, до 1 квітня 2016 року трудовий колектив редакції при кворумі 3/4 від штатних працівників має визначитися із способом і етапом реформування газети. Такі збори мали відбутися 24 березня в присутності начальника Управління майном Сумської облради Коваленка М.П. Тоді із 15 працівників у приміщенні редакції зібралось 14, але 8 на чолі із Співак К.М., яка офіційно перебувала на лікарняному у зв’язку із хворобою доньки, на збори прийти відмовилися, проігнорувавши навіть особисте запрошення Коваленка М.П. – представника ВЛАСНИКА ГАЗЕТИ! При цьому, наголошую, більшість голосів мала якраз група Співак!


Якщо такі збори не вдасться провести до 1 квітня, – газеті кінець. Власник – обласна рада – або виставить її на приватизацію (і її якщо хтось і купить, то хіба хтось із “папередників”, які добряче набили кишені за режиму Януковича), або буде прийнято рішення про ліквідацію видання.
Думаю, неупередженим читачам цілком зрозуміло, хто хоче працювати в “Сумщині” і зберегти газету, а хто, втікаючи, як пацюки з потопаючого корабля, ще й вигризають додаткові дірки, щоб цей корабель швидше пішов на дно.


Але! Сама по собі газета на дно не йде, навпаки, у нас є всі шанси не тільки вижити на ринку, й поборотися за більш гідне і вигідне місце під сонцем. Та й щодо журналістів: з трьох “зав відділами” тільки одна має журналістьку освіту. А на роботу вже попросилося кілька дівчат з журналістською освітою і досвідом роботи!


Головний редактор Сергій Моша