Генплан Шостки створюють спеціалісти, які робили генплан Севастополя

Сьогодні, 5 липня, у Шосткинській міськраді обговорили питання поновлення роботи зі створення Генерального плану міста.

Крім мера Шостки, керівників структурних підрозділів міськради, підприємств, установ і організацій, в обговоренні взяли участь фахівці столичного Науково-дослідного і проектного інституту містобудування, які безпосередньо займаються створенням Генплану.

“Генеральний план міста, який був виготовлений ще в 1982 році, а в 1995 скоректований, застарів. У 2010 році були встановлені нові межі Шостки… Створенням нового Генплану, наявності якого вимагає Закон «Про регулювання містобудівної діяльності», ми зайнялися в 2011 році. За 2 роки були виконані перші 2 етапи роботи, потім була перерва – і ось сьогодні ми знову відновили розпочате”, – поінформував начальник відділу архітектури та містобудування Володимир Єфремов.

За словами головного архітектора, складено відповідний графік, згідно з яким роботу планують закінчити восени цього року.

“Генплан – це не просто графічний матеріал, карта міста, це ціла наукова робота, що складається з безлічі розділів: інженерного, архітектурного, екологічного, історичного і т.д. У ньому враховується абсолютно все, що впливає на життєдіяльність і розвиток міста: наявність підприємств, садочків, шкіл, лікарень, народжуваність, смертність… Раніше Генплани розроблялися на 5, а для великих міст – на 10 років. Зараз Генплан – безстроковий. Фахівці дадуть нам рекомендації з розвитку території міста, які ми будемо використовувати в подальшому”, – зазначив Єфремов.

Він додав, що над Генеральним планом Шостки працюють досвідчені фахівці, які свого часу розробляли генплан для Севастополя і були висунуті на державну премію.

Джерело: shostka.info