Гід покупця: як вибрати телевізор

Гід покупця: як вибрати телевізор

Щоб не вскочити у халепу, прислухаючись до порад маркетологів і продавців, потрібно чітко розуміти, якими параметрами повинен бути наділений ваш новий телевізор. Розповідаємо, на що звернути увагу при покупці та які особливості техніки врахувати.

Діагональ і роздільна здатність екрану

Розмір телевізора – параметр, від якого залежить максимальне занурення в те, що відбувається на екрані, та комфорт перегляду відео. Ідеальну діагональ вибирають з урахуванням площі кімнати. За класичною формулою, оптимальною вважається відстань, що дорівнює трьом діагоналям. Щоб отримати потрібну цифру, дюйми переводимо в сантиметри (множимо величину на 2,54) і збільшуємо втричі. Так, для телевізора з діагоналлю 65″, як у моделі Samsung QE-65Q67TA, необхідно, щоб відстань від пристрою до дивана була не менше 5 м. Однак ця формула досить умовна, адже на ринку з`явилися екрани з роздільною здатністю 3840×2160 крапок і вище. Пальму першості утримують 4К-панелі, окремі пікселі на екрані яких неможливо розрізнити навіть з близької відстані.

Тип матриці

Найбільшої уваги заслуговують QLED, OLED і NanoCell. Зображення та причина, з якої варто віддавати за OLED-панель чималі гроші. Використання органічних світлодіодів в телевізорах з такими екранами забезпечує рівномірність підсвічування, відмінні показники яскравості та контрастності, що вражає уяву глибиною чорного кольору. Ще один плюс – відсутність заднього підсвічування, що дозволяє “упакувати” дисплей в максимально тонкий корпус.

Додаткові поліпшення якості картинки

Найбільш популярна технологія, яка використовується сучасними виробниками телевізорів – HDR. Вона відповідає за розширення діапазону яскравості, відтвореного на екрані. Простіше кажучи, HDR-модель краще передає картинку шляхом зображення яскравішого білого й насиченішого чорного кольорів. На практиці це призводить до більшої деталізації, контрастності та чіткості кадрів, покращення якості передачі кольору. Зазначимо, що більшість сучасних фільмів та ігор вже випускаються у форматі HDR.

Звук

Звук – важливий критерій вибору для меломанів і любителів кіно. Здебільшого, відшукати на ринку телевізор у тонкому корпусі з відмінними басами та об’ємним звуком вкрай складно. Ситуацію рятує технологія Dolby Atmos або вбудований сабвуфер. Глядачам, які хочуть отримати ефект повної присутності, радимо придивитися до моделей з окремим звуковим проектором. При правильному налаштуванні такий прилад здатний скласти конкуренцію багатоканальній системі домашнього кінотеатру.