Глухівчани довго купалися в озері, в якому кишкових паличок у 5 разів більше за норму

На Павлівському озері, що в місті Глухів, кількість кишкових паличок перевищує норму майже у 5 разів. Про це стало відомо після чергового моніторингу якості води відкритих водойм.

“Ми тримаємо під постійним контролем Павлівське, Скоропадське та Чернече озера, – говорить завідуюча глухівським відділом обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Марина Матвієнко. – На бактеріологічні показники досліджуємо щотижня, на санітарно-хімічні та наявність збудника холери – два рази на місяць”.

Останні результати показали, що вода у Павлівському озері не відповідає гігієнічним вимогам за показниками бактеріологічної безпеки. Там виявлені лактозопозитивні кишкові палички в кількості, що перевищує нормативні вимоги майже у 5 разів. Це свідчить про можливе виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб. Тому мерія рекомендувала припинити купання в озері, повідомивши про це населення.

Щоб люди були в курсі, санепідемслужба на ім’я міського голови Мішеля Терещенка направила лист із результатами досліджень і рекомендаціями оповістити громадян. Максимум, що зробила влада – на сайті Глухівської міської ради розмістила повідомлення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Мерія зібралася ще в четвер, 21 липня, й ухвалила рішення, згідно з яким приватний підприємець, який опікується пляжем на Павлівському озері, має «…вжити невідкладних заходів щодо тимчасового припинення купання… Забезпечити встановлення щитів (табличок) по периметру пляжу з попередженням про небезпечне забруднення води та тимчасову заборону купання…». Але ні запросити на засідання, ні поінформувати потім про це ПП Гриб І. В. представники місцевої влади так і не спромоглися. Тож люди, які, не знаючи про забруднення, весь цей час купалися на Павлівці, наражали себе на небезпеку.

Забруднення води пов’язують із потужними зливами. Спеціалісти говорять: усе, що дощі змили з вулиць міста, опинилося в озері, яке знаходиться в низині. Якщо вода потрапить до рота, у людини може виникнути блювота, висока температура, розлад шлунку. Вона ж може стати і гарним розсадником для більш серйозних інфекцій.

Купатися можна буде після того, як санепідемслужба отримає задовільні проби води. Такими вони стануть тільки тоді, коли природа сама врівноважить кількість бактерій.

Джерело: ntgazeta.info