Головна інфекціоністка Сумщини про Covid-19: “Ми увійшли у третю хвилю, бачимо важкий перебіг”

Головна інфекціоністка Сумської області Ірина Троцька в інтерв’ю Інформаційному порталу Сумської міської ради розповіла про важкий перебіг COVID-19, викликаного штамом «Дельта», ризики інфікування та профілактику захворювання.

«На жаль, ми поступово ввійшли у третю хвилю коронавірусної хвороби COVID-19, і ця хвиля викликана вже іншим штамом, переважно ми маємо справу зі штамом «Дельта». Я можу підтвердити, те, що ця форма відрізняється від попередніх більш стрімким розвитком симптомів, змінилась і вікова структура. Сьогодні ми можемо говорити, що великий відсоток хворих складають діти, в яких перебіг хвороби спостерігається здебільшого середньої тяжкості. Стосовно дорослих, як і раніше, ми бачимо важкий перебіг», – сказала лікарка.

Лікарка наголосила, що COVID-19 дійсно існує, тому містянам не слід дослухатися до думок «диванних» експертів та нехтувати засобами профілактики:

«Безумовно, якщо людина не хворіла, якщо вона належить до групи ризику, то треба вакцинуватися. Вакцина у всьому світі позиціонується як захист від тяжких форм хвороби і захист від госпіталізації».

За словами Ірини Троцької, основний механізм передачі вірусу – повітряно-крапельний, тож треба обов’язково носити маски, особливо у місцях великого скупчення людей, – у магазинах, на зупинках громадського транспорту, ринках, у чергах, тощо, а також дотримуватися соціальної дистанції.

Поділитися в соцмережах: