Головний чорнобилець області: Міністри проігнорували парламентські слухання в Києві, присвячені 30-м роковинам трагедії

Про це голова Сумської обласної організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Григорій Демченко повідомив на засіданні оргкомітету з підготовки та проведення заходів, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

Він розповів, що на парламентські слухання в Києві, приурочені 30-м роковинам трагедії приїхали представники з усіх областей України, але не було жодного міністра. З народних депутатів України – лише Оксана Сироїд та Микола Томенко. На заході обговорювали важливі теми та висловили надію, що захист громадян, постраждалих від техногенної катастрофи, у подальшому буде пріоритетним для виконавчої влади.

На обласному рівні цього року планується провести мітинг біля пам’ятника Чорнобильцям, урочистості та концерт в обласній філармонії. Також триває робота і вже розроблений кошторис зі встановлення біля пам’ятника плит, на яких будуть викарбувані імена загиблих сумчан, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Нині на Сумщині проживає 13,5 тисяч осіб, які мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи. З державного бюджету цього року на різні програми, що стосуються чорнобильців, виділено 26,2 млн грн, з обласного – понад 2 млн грн. На останній сесії депутати облради надали фінансову підтримку у розмірі 40 тисяч грн Сумській обласній організації ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України».