Громади, які вчасно і ефективно не освоять державні кошти в цьому році, не отримають їх в наступному

На цьому ще раз наголосив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький під час розгляду на апаратній нараді питання про використання коштів субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів»

Як повідомила голові облдержадміністрації директорка обласного Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова, на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» у 2021 році для Сумської області розподілено кошти субвенції в сумі 39,989 млн гривень для реалізації 25 проектів на умовах співфінансування.

Проекти реалізуються за такими напрямами: «Встановлення автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення» – 4 проекти; «Капітальний ремонт харчоблоку» – 2 проекти; «Формування безпечного освітнього середовища» (придбання обладнання для харчоблоків) – 2 проекти; «Проведення реконструкції та капітального ремонту будівель (їх частин), споруд закладів загальної середньої освіти» – 5 проектів; «Формування нового освітнього простору» (придбання лінгафонних кабінетів, кабінетів природничо-математичного напряму, STEM-лабораторії і технологічного обладнання для актової зали) – 12 проектів.

«Наразі по 11 об’єктах проведено тендерні закупівлі, частково укладено договори та розпочато роботи, – розповіла Вікторія Гробова. – По 8 об’єктах оголошено тендерні закупівлі, тривають процедури подання пропозицій. По 5 об’єктах не затверджено кошти для співфінансування (Недригайлівська селищна, Ворожбянська міська, Садівська сільська територіальні громади). По 1 об’єкту готуються документи для проведення спрощеної закупівлі (Сумська міська територіальна громада)», – розповіла Вікторія Гробова.

За її словами, станом на сьогодні використано кошти субвенції в сумі 112,5 тис. гривень та місцевого бюджету – 578,6 тис. гривень.

«Голови територіальних громад мають забезпечити реалізацію проектів «Спроможна школа для кращих результатів» та освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам до кінця 2021 року, адже це головна умова використання державних коштів, – наголосив Дмитро Живицький. – Я вже сьогодні бачу, як щодо цієї субвенції, так і щодо коштів ДФРР, що тендерні процедури відбуваються по кілька разів, і кошти не освоюються. Так немає бути. Тому я наполягаю і підкреслюю: громади Сумщини, які не зможуть вчасно і якісно освоїти державні кошти, не отримають державне фінансування наступного року».