Грошову компенсацію «пакунку малюка» під час війни можна використати на будь-які товари!

6 березня 2022 року набрала чинності постанова КМУ від 05.03.2022 року № 204. Нею визначено особливості призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» на період введення воєнного стану. А саме:

1) Отримати грошову компенсацію «пакунку малюка» можна буде за спрощеним порядком, який враховує можливі непередбачувані обставини пологів та тимчасове переміщення родин.
Зокрема, рішення про призначення грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі заяви одного з батьків, у яких народилася дитина, а в разі їх відсутності — патронатних вихователів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів новонародженої дитини (далі — отримувач), поданої особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача.

До заяви додаються:
• довідка з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги „пакунок малюка” або копія документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я;
• копія свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини);
• копія рішення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
• копія рішення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу).

️2) Перерахування грошової компенсації отримувачам може здійснюватися на будь-який рахунок, відкритий в “ПриватБанку”, у разі неможливості відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання.

️3) Використати призначену грошову компенсацію можна тепер на придбання будь-яких товарів у будь-яких закладах торгівлі. Обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка» було знято на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення.
При цьому також не застосовується вимога використати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» протягом 12 місяців. Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.
За більш детальною інформацією можна звернутись за телефонами: 050-407-81-99 та 050-407-80-02.