“Хтось пошуткував”: Василь Хома не вірить у серйозність намірів Сумської обласної ради

На сайті Сумської ОДА 22 квітня опублікували проєкт рішення “Про висловлення недовіри голові Сумської обласної державної адміністрації Хомі В.В.”. Ініціювала цей проєкт рішення  фракція ОПЗЖ. Таку інформацію Суспільному надали в обласній раді.

У проєкті рішення автори зокрема закидають голові ОДА “спроби порушення конституційного права обласної ради”, те що “не виконується Програма розвитку автомобільних доріг” та порушення норм низки статей Законів України.

“Так у порушення норм статей 140, 143 Конституції України, статей 16, 43, 60, 72 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статті 29 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” головою Сумської обласної державної адміністрації Хомою В.В. здійснюється систематична незаконна діяльність спрямована на заволодіння власними повноваженнями обласної ради, ігнорування рішень обласної ради”, – йдеться у проєкті рішення.

У коментарі Суспільному Василь Хома сказав, що такий проєкт – чийсь жарт.

“Мені ставлять за провину те, за що я не відповідаю. Не знаю, хто це писав, я думаю, що хтось пошуткував”, – зазначив Василь Хома.

Щодо “незаконного тиску на Сумську обласну раду та її керівництво”, про який пишуть автори проєкту рішення, голова ОДА зазначив:

“Ми подали проєкт рішення, вони не прийняли. Ну, і не прийняли. Значить, продовжується управління цими об’єктами комунальної власності. Як можна тиснути на депутатів, які самі натискають кнопку і голосують?”.

Для висловлення недовіри, за Законом України “Про місцеві державні адміністрації”, необхідно щонайменше 2/3 голосів депутатів. В облраді – 64 депутати.

Віктор Федорченко пройшов до облради за списками партії “Слуга народу”. 22 квітня депутат облради Олег Медуниця на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив інформацію, що “одночасно група депутатів Сумської обласної ради від “Слуг Народу” збирається ініціювати рішення про зняття з посади голови ради, який також член партії “Слуга народу”.

Голова фракції “Слуга народу” Микита Баня сказав, що про такі ініціативи депутатів його фракції йому нічого не відомо. Він також не став оцінювати проєкт рішення про висловлення недовіри голові ОДА Василю Хомі – сказав, що це питання розбиратимуть під час сесії. Остання має відбутись 28 квітня.

Коментар голови облради Віктора Федорченка та керівників фракції ОПЗЖ щодо проєкту рішення про недовіру голові ОДА та скільки вони мають голосів для підтримки такого рішення, Суспільне намагається отримати.

Поділитися в соцмережах: