Ігор МОЛОТОК: Необхідно припинити практику економії бюджетних ресурсів за рахунок людей

Поточний пленарний тиждень Верховної Ради проходить у активному режимі, адже на розгляд винесено блок бюджетних законопроектів. 20 жовтня 264 депутати ухвалили за основу  Постанови про висновки та пропозиції до Бюджету-2022. Особливості документу коментує народний депутат України від Сумщини, член Бюджетного комітету ВР України Ігор МОЛОТОК.

 «Бюджетний процес у розпалі!.. Голосував «за», але є суттєві ремарки. Разом з колегами з депутатської групи «За Майбутнє» підготували ряд дієвих пропозицій щодо посилення соціальної складової Головного кошторису.

Зокрема, пропонуємо підвищити прожитковий мінімум з 2393 до 5000, що «автоматом» призведе до збільшення пенсій і не тільки. Збільшивши показники прожиткового мінімуму до реальних, ми могли би припинити практику економії бюджетних ресурсів за рахунок людей», – зазначає нардеп на сторінці у Фейсбук.

За його словами, це лише один, але дуже конкретний приклад. Цю пропозицію, як і щодо підвищення мінімальної заробітної плати було враховано лише частково. Натомість пропозиції не голослівні, адже під них прописані й реальні «джерела» їх виконання.

Також Ігор МОЛОТОК висловив занепокоєння щодо слабкої підтримки з боку держбюджету місцевого самоврядування – територіальних громад:

«На жаль, відхилено ініціативи щодо соцеконмрозвитку та будівництва комунальних доріг – це два найголовніших вектори розвитку громад. Поборемось!» – зазначив парламентар.