Ірина Кашпур: Об’єднавши зусилля зможемо реалізувати важливі екологічні проєкти

Під час засідання круглого столу, присвяченого питанням благоустрою територій, керівниця департаменту екології та енергетики Сумської ОВА Ірина Кашпур наголосила на необхідності активізації роботи у громадах  довкола проблемних питань в області.

За словами посадовиці, Україна приєдналась до європейської платформи «Life», яка відкриває багато можливостей для місцевих громад. За рахунок такої підтримки можливо вирішити проблемні питання та у підсумку покращити якість життя людей.

«Завдяки цій платформі ми можемо шукати гранти на реалізацію наших проєктів, у тому числі й екологічних. Ми бачимо як нас зараз підтримує світ, тому списувати безлад на війну – неприпустимо. Як би це цинічно не звучало, але, можливо, треба скористатися війною і почати діяти», – зазначила Ірина Кашпур.

За її словами, всім громадам були надіслані відповідні листи. Але, на жаль, тільки Конотоп та місто Суми цим скористалися.

«У минулому воєнному  році ми зробили майже неймовірне – в умовах постанови  №590 з Тепличного були вивезені пестициди. Це – єдина громада, яка змогла власним коштом без фінансування області зробити це. Довкола цього питання був і екологічний присмак, і серйозна соціальна напруга, зокрема, привозили пестициди під адміністрацію з міською радою. Але, завдяки Олександру Івановичу (ред.. – О.І. Журба, директор Департаменту інфраструктури СМР) питання було вирішене», – додала Ірина Кашпур.