Історична реконструкція “Київська Русь. Битва на річці Ворскла” вперше пройшла у селі Боголюбове

2021 рік дійсно історичний для села Боголюбове. На початку року Верховна рада України повернула селу його історичну назву, 20 серпня був офіційно затверджений герб та прапор села, а 23 серпня перший масштабний захід зібрав тисячі гостей в селі, де мешкає 150 людей.

Цьогорічна історична реконструкція “Київська Русь. Битва на річці Ворскла 1399 року” стала першою перевіркою, так би мовити, боєм, нової туристичної локації на Тростянеччині. Чому саме тут? Бо саме на цих землях наші воїни з давніх-давен захищали українську землю.

Про цю місцевість згадується ще у “Слові о полку Ігоревим” та інших літописах. Саме тут свого часу був кордон між Київською Руссю і татарами. Саме тут величчю стояв Лосицький острог над широкою річкою Ворсклою, на берегах якої й відбулася найбільша в історії середньовічної Європи битва – Битва на Ворсклі в 1399 році.

“Захід дав можливість побачити, куди далі рухатись і як правильно розвивати територію навколо історичного городища, як змістовно, так й інфраструктурно. Три роки тому, ще до того, як село стало частиною Тростянецької громади, тут взагалі нічого не було. Бур’яни в пояс, розбитий сільський клуб – і жодного натяку на важливість цієї території.

Звісно, роботи попереду дуже багато, але ми вже готові вас вразити у 2022 році, провівши тут повноцінний дводенний історичний захід. Саме над цим ми починаємо вже працювати”, – зазначають організатори історичної реконструкції.

 

trostyanets.info

Поділитися в соцмережах: