Кастрація для педофілів: у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект

“Гарні новини! Законопроект, який допоможе захищати дітей від статевих злочинів, зареєстровано після доопрацювання. Дякую всім депутатам, які приєднались і підтримали, – написала на своїй сторінці у Facebook юрист-кримінолог Анна Маляр.

Отже, вчора у Верховній Раді зареєстрували доопрацьований законопроект №6607 щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього.

Законопроект об”єднав депутатів різних політичних поглядів – і так повинно бути.

Основні зміни, які відбудуться у разі прийняття законопроекту:

  1. Буде створено реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього. Осіб, що влаштовуються на роботу в дитячі заклади, будуть перевіряти через цей реєстр.

  2. Посилюється відповідальність за статеві злочини проти дітей.

  3. Запроваджується хімічна кастрація як “добровільний захід медичного характеру”. А тут вже треба пояснення. Хімічна кастрація – це уколи та пігулки, які мають певний час дії (тобто це НЕ ДОВІЧНО). Відповідно до законопроекту хімічна кастрація може застосовуватись лише до осіб, ХВОРИХ на педофілію. Факт хвороби підтверджує психіатр.
    Тож законопроект розділяє осіб засуджених за статеві злочини проти дітей на дві групи: здорові та хворі на педофілію. Здорові будуть відбувати покарання відповідно до вироку. А хворі на педофілію (їх дуже мало насправді серед тих, хто гвалтує і розбещує дітей) – будуть мати можливість частину терміну покарання добровільно замінити на хімічну кастрацію”

Тема викликала активне обговорення у мережі. Зокрема, дописувачі цікавляться, наскільки ефективним є метод хімічної кастрації для попередження таких злочинів: “У мене питання щодо хімічної кастрації. Я правильно розумію, що це просто пригнічення стану ерекції? Але ж і без ерекції можна сексуально знущатися. Чи ця хімічна кастрація повинна позбавити гвалтівника і самого бажання це робити? Хтось перевіряв, як це працює?”

Відповідь на це надала адвокат Лариса Гриценко: “Пригнічується лібідо. Навколо нас майже всі застосовують таку процедуру. Навіть Киргизія, Казахстан, Туреччина, Іран, Південна Корея, Тайланд, Росія, Білорусь тощо. Европа теж майже всюди. У залежності від законодавства – це або добровільна, або примусова. Педофілія – це хвороба згідно з міжнародним класифікатором хвороб. Напрацьований, постійно збільшується і стає більш ефективним перелік ліків, які застосовують для її лікування. Але застосування їх має назву “Хімічна кастрація”. Рецидиви знижуються у десятки разів. Наприклад, у Великобританії рецидиви знизились з 40% відсотків до 3%. Іншого способу лікування ще не створено”.

Джерело: facebook.com