Коли Суми стануть містом, комфортним для всіх?

На своєму першому в поточному році засіданні міський комітет із забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури визначив перелік найбільш проблемних місць в Сумах, які, як і раніше, залишаються важкодоступними, а то і зовсім не доступними для людей на візках.

На думку членів комітету, на ці об’єкти комунальники повинні звернути увагу в першу чергу. Так, на пр. Лушпи потрібно робити з’їзди на регульованих пішохідних переходах (з обох сторін) і другорядних дорогах. У 2018 році на трьох переходах з’їзди зробили, але залишилося ще два (біля ринку на вул. Інтернаціоналістів та ТЦ «Берізка»).

Також у списку – вул. Горького (з’їзди на трьох переходах), практично вся вул. Харківська (у 2018-му зроблені з’їзди тільки на переході біля ТЦ «Мануфактура»), прибудинкові території будинків на вул. Глінки, 7, 11, і вул. Шапаренка, 2, 4, 6, і, нарешті, перехрестя, на яких встановлені звукові світлофори для незрячих і слабозорих (тут також немає з’їздів).

До речі, що стосується останнього, то комітет доступності проаналізував всі численні звернення інвалідів по зору і рекомендував міському керівництву встановити світлофори, що «говорять»,  ще на восьми перехрестях: вул. Соборна – Покровська площа – вул. Петропавлівська; вул. Привокзальна – Троїцька; пр. Шевченка – вул. Леваневського; пр. Шевченка – вул. Набережна р. стрілки; вул. Горького – Набережна р. Стрілки – Кооперативна; вул. Троїцька – Леваневського – Героїв Крут; вул. Горького – Леваневського – Металургів; вул. Харківська – С.Табали.

Крім того, комітет визначив перелік з 12 житлових будинків, в яких у цьому році повинні бути обладнані пандуси.

Він спрямований на розгляд трьох профільних депутатських комісій (планово-бюджетної, з питань житлово-комунального господарства та з питань охорони здоров’я, освіти і соціального захисту), а також меру Олександру Лисенку і його профільним заступникам. Але які із зазначених у списку об’єктів в результаті потраплять в титульні списки на поточний рік, поки сказати складно.

Джерело: shans.com.ua