Колишні працівники сумського м’ясокомбінату не можуть отримати довідки для нарахування пенсій

Колишні працівники сумського м’ясокомбінату не можуть отримати довідки про заробітну плату, аби їм нарахували пенсії. Йдеться про періоди роботи до 2000 року, коли не було електронного обліку документів.

Чотири місяці сумчанка Світлана Абасова не може отримати довідку про свій заробіток на м’ясокомбінаті у період з 1995-го по 2000 роки. Жінка пропрацювала там 25 років. Говорить, що уся інформація зберігається в архіві на підприємстві, яке визнали банкрутом у 2010-му.

“Я подала свої документи на отримання пенсії, але згідно із законодавством України, я маю право надати довідку про заробітну плату за 60 місяців до моменту персоніфікації, тобто липня 2000 року. Це моє право, а я не можу цю довідку надати”, – говорить жінка.

Таких, як Світлана Абасова, – близько 20 людей. Попередні довідки, які їм видавали після звільнення, у пенсійному фонді не приймають, говорять, що потрібні нові за підписом і печаткою теперішнього ліквідатора підприємства.

Ексдиректор м’ясокомбінату Анатолій Худінов розповів, що певний час тривали суди між ліквідаторами підприємства.

Ліквідатором збанкрутілого м’ясокомбінату у червні 2020 року за ухвалою Господарського суду області став Олександр Ткаченко. Коментувати ситуацію 2 вересня Суспільному він відмовився, але сказав, що попередній керуючий Олександр Єрмак трудовий архів йому не передав, і де його шукати, він не знає.

Приміщення, які належали комбінату, нині у поганому стані, там протікає дах, розповів колишній арбітражний керуючий Олександр Єрмак.

“До мене років дев’ять там ніхто нічого не робив, то архів до мене ще ліквідатори перенесли в приміщення, які належали на той період “Кредит Дніпро банку”. Я, своєю чергою, наймав бухгалтера і самостійно видавав довідки. Архів мені в руки ніхто не передавав. Я самостійно просив доступ до архіву і організував його упорядковування, до кінця я не довів, але я це почав”, – розповів він.

Адвокат Назар Михайлов вважає, що безпідставна невидача довідок може бути приводом для притягнення до відповідальності арбітражного керуючого і зміни цього керуючого.

“Якщо, наприклад, подати таке звернення або адвокатський запит і він скаже, що внаслідок не зовсім законних дій або бездіяльності колишнього ліквідатора він не має змоги доступу або такі довідки видати, тоді треба буде звертатися відповідно до минулого ліквідатора і також ставити питання про притягнення його до відповідальності. Я думаю, що це, мабуть, найшвидший спосіб повпливати, щоб ці довідки видали”, – вважає адвокат.

Суспільне